Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Przedszkole Publiczne nr 10 Sto Pociech
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
 Serdecznie witamy w galerii przedszkola naszych milusińskich, ich rodziców, dziadków i innych miłych gości. Zapraszmy do oglądania fotografii z życia naszego przedszkola, ciekawych wydarzeń, spotkań, czy zabaw w sali bądź na placu przedszkolnym.
GALERIA

Dzień błota u Radusi

Przeżyjmy to jeszcze raz!!!!!

https://youtu.be/ERuOzTORv2g

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-24

Chwila wspomnień!!!!

Przeżyjmy to jeszcze raz...

https://youtu.be/8uKnYP-zn0I

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-24

Iskierki mają za sobą zieloną noc w przedszkolu:) ten jeden raz przedszkole stało się naszym nocnym domem. Po kąpieli w basenie, grillu, zabawach podwórkowych, wieczornej pizzy, imprezce przy kuli dyskotekowej i nocnym spacerze z latarkami przyszła pora na piżamki i spanie:) Dzieci spisały sę na medal- przysięgały przy Totemie zielonej nocy, że będą dzielne i były! Było cudownie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-23

Pierwszy dzień lata przywitaliśmy w błocie...Dzień błota okazał się strzałem w dziesiątkę, bo brudne dziecko to szczęśliwe dziecko- i tak też było! Było błotne spa, błotne rzutki, błotne malowanie obrazów, szukanie złotych monet i pyszne błotne ciasta. A na koniec obowiązkowo mycie szlaufem:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-23

Uroczyste zakończenie przedszkola u Radusiów

Razem było nam cudownie, ale już pomału rozstania nadszedł czas, żegnamy przedszkole i wszystkich was.

To wzruszający moment dla każdego z nas, żegnamy się ze wspaniałymi 6latkami, którzy wkraczają w kolejny etap życia jakim jest szkoła. Życzymy wam samych sukcesów i realizacji wszystkich marzeń!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-21

Radusie miały możliwość przeżycia niesamowitej przygody edukacyjnej. Na własne oczy zobaczyły wszystkie etapy rozwoju motyla.... radość dzieci i wiedza jaką z niego wyniosły jest nie do opisania. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie nam realizacji tego projektu.

https://youtube.com/watch?v=zDTad02eEaE&feature=share

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-19

Wiosna, wiosna ach to TY! Skrzaty poznały cykl rozwojowy motyla, plewiły chwasty i wykonały dmuchawce paluszkami maczanymi w farbie. Brały też aktywnie udział w projekcie edukacyjnym "Wielka Brytania bez tajemnic" w ramach którego poznały ulubione anglojęzyczne zabawy swoich rówieśników zza oceanu. Bawili się m.in. w London Bridge, Simon says, What's the time Mr Wolf oraz w Are you bob? Było mnóstwo zabawy i śmiechu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-09

Radusie cięzko pracują. Nie tylko umysłowo, ale również zaglłębiły się w pracy w farie dojąc naszą grupową "Mućkę". Zapoznały się również z historią powstania Konstytucji oraz pogłębili znajomość matematyki "naturalnie".

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-09

Iskierki niedługo pożegnają przedszkole i wyruszą w nową, cudowną podróż, ale tymczasem...układają piękne nauralne mandale, biorą udział w quizach Dziewczyny vs Chłopaki, które sprawdzają ich wiedzę oraz sprawność, a do tego uczą zdrowej rywalizacji, a do tego dbają o przedszkolny ogródek, a do przedszkola przyjeżdząją rowerami i hulajnogami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-09

Dnia 8 czerwca odwiedzili nas niesamowici goście- Pracownicy Zakładu Wzbogacania Rud, którzy jako członkowie Wolontariatu KGHM, zorganizowali dzieciom zajęcia w prawdziwie profesjonalnym stylu:)! Przedszkolacy poznali tajniki pracy w kopalni, wiedzą już co to urobek, jak zjeżdza się klatką i o czym musi pamiętać prawdziwy górnik, a to wszystko w formie genialnej zabawy! Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, świetną zabawę i prezenty. A przede wszystkim dziękujemy, że zyskaliśmy kolejnych cudownych Przyjaciół Przedszkola! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-09

Ciepłe miesiące rozpoczęliśmy od zasadzenia cebulek i tak w kontakcie z przyrodą spędziliśmy minione tygodnie w przedszkolu. Wyrywaliśmy chwasty, graliśmy w piłkę. Działaliśmy też artystycznie zrobiliśmy m.im. wiosenną łąkę folią bąbelkową, rysowaliśmy kredą. Zagościła u nas również "Matematyka-naturalnie" oraz zabawy z klamerkami "Klamerkowa moda. To był mił i aktywny czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-08

Krasnale czas w przedszkolu spędzają na samych pożytecznych rzeczach: dbają o przedszkolny ogródek, sadzą i sieją pyszne warzywa, ćwiczą zręczność, sprawność, rozwijają kreatywność, spacerują i obserwują przyrodę. Pracowite Krasnale :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-08

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy Teatr Nauczyciela pt. "Ahoj przygodo!". Z całego serca dziękujemy Rodzicom za zakup biletów na nasz spektakl, jest to kolejna cegiełka przeznaczona na leczenie naszej Zuzi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-02

Ahoj Kamraci! Dzień Dziecka był naprawdę niesamowity- nasi Piraci otrzymali szansę zdobycia skarbu, ale najpierw musieli odczytać wyrzuconą na brzeg mapę w butelce, wykonać zadania, odbyć drużynowe zawody, a potem koniecznie poskakać na dmuchańcach. Aż w końcu przyszedł czas na wytchnienie, pyszne lody i chiwle relaksu na rajskiej plaży:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-02

Dziś w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej w wykonaniu dzieci z głogowskich przedszkoli. Przepiękny i wzruszający występ przedszkolaków, sprawił że niejedna łezka zakręciła się w oku. Tym pięknym wydarzeniem przybliżyliśmy dzieciom wartości patriotyczne, czym jest szacunek, honor,  miłość do ojczyzny. Chcemy zaszczepić w nich poczucie tożsamości narodowej i pokazać, że nawet podczas śpiewu, możemy być Patriotami, ważne byśmy nigdy nie zapomnieli kim jesteśmy.  Święta majowe są pięknym momentem na przypomnienie dzieciom jak być Dobrym Polakiem, wzorowym Patriotą, jak dbać o nasz kraj, szanować symbole narodowe, tradycje i obyczaje. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w nagraniach, to dzięki Wam Przegląd Piosenki Patriotycznej jest wyjątkowy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-26

Dzieci z naszego przedszkola  Misie i Radusie wzięły udział w konkursie „Wielkanoc na Folkowo”, organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 1 w Głogowie. Zaprezentowały tańce ludowe:

MISIE: I. Grozik

 

https://youtu.be/t5PtGjCxLEM

 

RADUSIE:  Kujawiak do piosenki „Czerwone jabłuszko”.

 

https://youtu.be/_UOId8uEX_M

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-14

Nasz wielkanocny wernisaż dobiega dziś końca, a kartki zostaną przekazane Przyjaciołom Przedszkola:) Będzie kogo obdarowywać, bo napłynęło do nas aż 70 Waszych prac! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych pięknych świątecznych prac!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-26

Nasze kochane przedszkolaki powitały wiosnę jak trzeba! Pożegnały zimę podczas szalonych zabaw i skocznych tańców, poprzebieranych w wiosenne stroje. Nie zabrakło również zdobywania wiedzy dzięki prezentacjom multimedialnym, a także oglądania przedstawienia przygotowanego przez Iskierki pt. "Wiosenna telewizja". To będzie cudna wiosna!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

Kampania "Przytul dziecko" stała się doskonałą okazją do jeszcze częstszego powtarzania i pokazywania dzieciom, jak są ważne i jak wielką moc ma przytulanie. W trakcie trwania kampanii gimnastykowaliśmy się w parach w myśl Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, zażywaliśmy "leśnych kąpieli", uczyliśmy się radzić sobie z trudnymi emocjami, podczas słuchania bajek terapeutycznych i relasując się w trakcie słuchania muzyki. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w kampanię (Misie https://youtu.be/qaopX4clyB8; Radusie https://youtu.be/sI-bQGHzkUw) Przytulenie ma wielką moc!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

Dziewczynki obchodziły Dzień Kobiet:) Są wyjątkowe, mądre, wartościowe i najkochańsze na świecie! Były zabawy, tańce, podarunki i mnóstwo uśmiechu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-11

Krasnale w lutym ciężko pracowały. Szukały w przyrodzie oznak końca zimy, zadbały o kwiaty i porządki w swojej sali oraz na Krasnalkowym Wrzosowisku. Były ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej, układanie puzzli na tablicy multimedialnej, a także tworzyły obrazy wykorzystując monitor interaktywny. Bawiły się śniegiem, kślem ćwicząc sensorykę. Piekły babeczki oraz gofry. Gościły kierownika gospodarczego panią Justynkę, z którą robiły sałatkę owocową. Był też dzień bez zabawek: zbudowaliśmy Krasnalkowy Zielony Samochód Wycieczkowy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-08

Luty okazał się być dla Misiów miesiącem bardzo twórczym muzycznie, plastycznie i technicznie  - w duchu pedagogiki Marii Montessori. Dzieci malowały utwory Vivaldiego własnymi dłońmi z dodatkiem farby, same zaprojektowały i stworzyły instrumenty muzyczne oraz bawiły się masą solną. Misie ćwiczyły też czynności praktycznego dnia: tym razem było to nakrywanie do stołu oraz uważne i staranne nalewanie herbaty. Dzieci zadbały też o czystość swojej sali i zabawek. Luty był dla Misiów również zdrowy i kolorowy. Dzieci wzięły udział w gimnastycznym torze przeszkód,przygotowały też dla siebie pyszne kolorowe owocowe szaszłyki  i wzięły udział w lekcji ciszy i koncentracji na matach Misie poznały też fascynujący zawód architekta i budowlańca . Uwielbiamy takie praktyczne eksplorowanie świata.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-04

Luty był dla Skrzatów iście kosmicznym miesiącem . Dzieci wzięły udział w gimnastyce "Rakietą w odległą galaktykę" - z wykorzystaniem różnorodnych przyrządów do ćwiczeń. W kolejnych dniach wykonały własne rakiety z figur geometrycznych i zapoznały się z nową "wystrzałową" tablicą multimedialną????.Rozmawialiśmy też ze Skrzatami o różnych zawodach i profesjach. Podsumowaliśmy ten blok tematyczny zabawami z serii "kodowanie na dywanie". Ponadto, w ramach projektu "Wielka Brytania bez tajemnic" - Skrzaty wybrały się w kolejne podróże  poznając blizej historię powstania i bohaterów bajki "Kubuś Puchatek" oraz biorąc udział w ćwiczeniach praktycznego dnia w angielskim stylu. Poznaliśmy rytuały związane z five o'clock: samodzielnie przygotowaliśmy i wypiliśmy pyszną herbatę z mlekiem. Zjedliśmy też tradycyjne digestives i zaprojektowaliśmy własną angielską porcelanę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-04

Mimo tego, że luty jest najkrótszym miesiącem, działo się wiele. W tym miesiącu zaliczyliśmy i zimę i wiosnę:) było szaleństwo na sankach i słoneczne porządki w ogródku przedszkolnym. Wiele czasu spędziliśmy na zabawach badawczych- robiliśmy własne bańki mydlane, obserwowaliśmy jak przemieszczają i mieszają się kolory, sprawdzaliśmy co skutecznie usuwa zarazki i brud. Obchodziliśmy Światowy Dzień Pizzy robiąc pizzę samodzielnie. Uczyliśmy się szyć a rekordy popularności od dwóch miesięcy bije układanie z klocków "robotycznych postaci" (jak to Iskierki mówią). To był udany miesiąc!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-04

Luty to najkrótszy miesiąc w roku, nam to zupełnie nie przeszkadza. Zaczęliśmy od jogi z Panią Dyrektor:) malowanie wieloformatowe, malowanie pianą, malowanie weglem i pianką do golenia, pączki z rosnącej farby- to tyle jeżeli chodzi o naszą artystyczną duszę. O nasze ciała zadbaliśmy za pomocą metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Za rozwój umysłowy w tym miesiącu odpowiada rysowanie na kaszy, mące liter. Klub Małego Naukowca i Magiczne gwiazdki, pedagogika M. Montessori nauczyła nas jak samodzielnie liczyć, jak zachować się przy stole. To był udany miesiąc!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-01

Waletynki to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie jak ważni dla siebie jesteśmy. W każdej grupie ten dzień upłynął pod znakiem życzliwości, super zabawy i czerwonego koloru:) A tutaj jeszszcze mała niespodzianka walentynkowa: https://www.facebook.com/przedszkolepublicznenr10glogow/videos/733545297299414/

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

Misie nie tracą czasu i wykorzystują każdy moment na zabawę i naukę! Nasze Misiaki uczą się samodzielności, szaleją na śniegu, realizują swoje ciekawe projekty. Być Misiem to fajna sprawa!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-08

Skrzaty w pełni wykorzystały zimową pogodę i ulepiły wielkiego bałwana! A kiedy śniegu zabrakło kontynuowały śnieżną zabawę z pianką do golenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-04

W styczniu Krasnale kodowały z użyciem BeeBota, malowały na folii pędzlem i palcami, ćwiczyły na sprzęcie gimnastycznym. Utrwalały kolory metodą kolorowych dźwięków. Sensorycznie bawiły się mąką ziemniaczaną połączoną z wodą. Po każdej zabawie z zapałem sprzątały. Bawiły się świetnie na swoim pierwszym balu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-02

Początek roku przyniósł wiele zabawy i nauki. Iskierki korzystały ze śnieżnej pogody, wysiewały lawendę, szczypiorek i kiełki, robiły tosty, uczyły się mądrze korzystać z Internetu, a przede wszystkim spędziły wiele godzin na wspólnej zabawie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-02

Wiosna, lato, jesień, zima...i od nowa się zaczyna...Poznanie cykliczności pór roku w połączeniu kodowania na dywanie i zabawami z chustami. A do tego zabawy z color piano i badanie właściwości śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

Ferie w przedszkolu to dobra zabawa, a nawet lepienie małego bałwana!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-25

W ramach realizowanych projektów edukacyjnych możemy brać udział w zajęciach, które rozwijają, bawią i cieszą. W galerii znajdują się fotorelacje z projektów m.in. "Ciało swoje dobrze znam- ręce dwie i nogi mam", "Kodowanie na dywanie", "Klub małego naukowca", "Joga w przedszkolu", "Matematyka? Naturalnie!", "Wielka Brytania- bez tajemnic".

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-25

Dnia 18 grudnia każda grupa urządziła sobie spotkanie wigilijne, które przyniosło nam wiele radości i wzruszeń:) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-19

Pada, pada śnieg a Mikołaj pędzi do naszego przedszkola!! To był magiczny dzień...atmosfera była ciepła i wyjątkowo świąteczna, a dzieci zachwycone odwiedzinami Świętego Mikołaja, który kolejny rok z rzędu okazał się profesjonalistą:) za co serdecznie dziękujemy!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-03

Pasowanie na Przedszkolaka to jeden z najważniejszych dni w życiu małego człowieka. Od tego momentu małe dziecko staje się pełnoprawnym Przedszkolakiem. Dzisiaj nasze Krasnale dostąpiły tego zaszczytu. Aby udowodnić, że całkowicie zasługują na to, przedstawiły piękny program artystyczny.
Krasnale- jesteśmy z Was bardzo dumne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-29

Kocha je każdy- duży i mały. Włochate, kudłate, mięciutkie.... jednorożce i te z oklapniętym uszkiem:) W tym dniu rozmawialiśmy o przyjaciołach dzieci, oglądaliśmy historię powstania pluszowego misia, graliśmy w gry, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami, rysowaliśmy misie i misiaczki, było pluszowo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-26

Kredka ważna rzecz, koloruje co tylko chcesz! Dzieci nie potrafią obejść się bez kredek, dlatego obchodziliśmy Dzień Kredki. Było kolorowo i rysunkowo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-26

Listopad to wyjątkowy czas, kiedy staramy się krzewić w dzieciach poczucie patriotyzmu. Nasze Pociechy spisały się na medal przygotowując prace plastyczne i występ artystyczny- pięknie śpiewały hymn, tańczyły Poloneza i recytowały wiersze. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-11

Dzień Postaci z bajek już za nami...wykonywaliśmy zadania, robiliśmy czarodziejski napój przyjaźni, sami tworzyliśmy teatrzyk kukiełkowy, tańczyliśmy i szaleliśmy! Oj działo się...to był świetny dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-07

Grabienie liści to świetna zabawa a przy tym nauka dbania o otoczenie. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły a grabie wytrzymały naciski ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-07

Europejski CodeWeek to kolejna przygoda, która upłynęła nam pod znakiem kodowania na dywanie w każdej grupie! Zabawy z matą, bee-bootem, kubeczkami i darami jesieni. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-20

W zeszłym tygodniu Misie poznawały zwierzęta dające nam mleko oraz produkty mleczne. Chętnie degustowały różne rodzaje serów i jogurtów. Uczestniczyły też w zajęciach gimnastycznych "Na pastwisku" i kolorowały swoje ulubione zwierzęta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-20

W tym tygodniu urządziliśmy sobie piknik na tarasie, a także przywieźliśmy do przedszkola nasze hulajnogi i rowery, aby wspólnie spędzić aktywny czas. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-10

Dzięki kreatywnym dzieciom i Ich Rodzicom udało nam się stworzyć Skalniak 100 Pociech- zachęcamy do dokładania kolejnych ręcznie zdobionych kamieni- będzie pięknie i niezwykle kolorowo! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-10

Sałatki, soczki, przetwory...ubiegły tydzień upłynął pod znakiem owoców i warzyw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-08

Wszystkim naszym Chłopcom życzymy wielu godzin spędzonych na zabawie, najwyższych wież z klocków, szybkich wyścigówek, oraz okazji do spełniania dziecięcych marzeń! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

W naszym przedszkolnym ogrodzie powstało Wrzosowisko 100 Pociech:) Dzięki zaangażowaniu Rodziców mogliśmy wspólnie posadzić wrzosy, które również wspólnie będziemy doglądać. Niech będzie ono naszym małym symbolem dbania o środowisko,a to wszystko dzięki owocnej zbiórce elektrogratów. Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za zaangażowanie w akcję "Kwiaty za elektrograty"! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

28 września Skrzaty obchodziły Europejski Dzień Języków Obcych. Najpierw poznały mapę i symbole narodowe Wielkiej Brytanii. Następnie wsiadły w samolot i wyruszyły w podróż. Ich przewodnikami byli rodowici Brytyjczycy: Bob Budowniczy i Kubuś Puchatek. Dzieci wsiadły do lońdyńskiego autobusu i obejrzały znane brytyjskie zabytki. Poznały też ciekawostki z życia rodziny królewskiej. Na koniec chłopcy zbudowali zamki z klocków a dziewczynki koronę i berło. W nagrodę za swoją pracę dzieci zostały padowande na rycerzy i księżniczki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

Krasnale ulepiły jabłuszka i gruszeczki z kolorowej masy solnej. Te piękne arcydzieła można oglądać na Światowej Wystawie;) ...w holu naszego przedszkola!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

Nie ma to jak samodzielnie zrobione małosolne ogórasy, pomidorki z ogródka i chlebek ze smalcem! Iskierki wiedzą co dobre:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-30

Dzięki projektowi "Fotel 2020" mogliśmy oglądać spektakl pt. "Rycerz bez konia".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-29

Szanowni Państwo- Kochani Rodzice…

 

Przyjmijcie moje serdeczne podziękowania. Wierzcie, że zrobiliście mi olbrzymią niespodziankę. Było to bardzo, bardzo wzruszające.

Jestem wdzięczna losowi, że dane mi było spotkać na swojej drodze tak wspaniałe dzieci i Ich rodziców.

Dziękuję, dziękuję, po stokroć dziękuję.

 

Renata Zawiślak- Morawska z Mężem

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-26

Joga dla wzmocnienia mięśni i spokojnej głowy- tak Misie rozpoczęły środę. Następnie stworzyły jeżyki pracą własnych rączek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-26

"Kap, kap, kap deszcz z nieba spadł. Kap, kap, kap szkoda że nie oranżada" Misie deszczu się nie boją i z radością ruszają na spacer.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-26

Dzisiaj Iskierki po skończeniu leśnej pracy plastycznej, zamiast klocków wybrały do zabawy plastry drewna, łupki od orzechów, patyczki i ekologiczne kubeczki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

W tym tygodniu Misie wybrały się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu jesieni, a Radusie poznały z bliska piękne wrzosy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

Od małego uczymy się dbać o czystość i segregować śmieci, bo nasza planeta jest ważna!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-21

Co tam się działo?!! Dzień Przedszkolaka to chyba najbardziej szalona i zwariowana  impreza w ciągu roku:) Dmuchańce, zumba, rzuty do celu, bieg w workach, przeciąganie liny...uff i wiele więcej! Balonów pękło co niemiara! Brawo Przedszkolaki:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-18

Radusie i zabawy doświadczalne z wodą z wykorzystaniem elementów pedagogiki M. Montessori:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-18

W ramach projektu edukacyjnego "Matematyka? NATURALNIE!" grupa Iskierek wybrała się do parku, aby wziąć udział w matematycznych zabawach na świeżym powietrzu z wykorzystaniem darów jesieni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-15

Korzystamy z pogody, dlatego Misie wybrały się na spacer do pobliskiego parku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-15

Fantastycznie-matematycznie i kodowanie na dywanie

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-15

Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu już za nami. Krasnalki coraz lepiej czują się w przedszkolnej rzeczywistości, a każdy dzień to dla nich nowa przygoda!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-10

Plewimy chwasty, bawimy się, odpoczywamy i się chłodzimy:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-27

Dni pędzą jak szalone! Dlatego wykorzystujemy ten czas na świetną zabawę

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-27

Dzisiaj po zawodach w biegu w workach, grze w siatkówkę i plewieniu przedszkolnego ogrodu, ochodziła nas kurtyna wodna i odpoczeliśmy na leżaczkach. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-21

Kodowanie to świetna zabawa szczególnie wtedy, kiedy możemy zaprogramować naszą przedszkolną pszczółkę i wykorzystać kolorowe kubeczki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-20

Słońce, siatkówka, leżaczki...czego chcieć więcej! Korzystamy z ostatnich dni wakacji i plażujemy na placu zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-20

Gra w siatkówkę w letni dzień smakuje najlepiej w gronie nowych kolegów i koleżanek:) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-11

Ścieżka sensoryczna na naszym placu zabaw przeżywa prawdziwe oblężenie- dzieci ją uwielbiają! Chodzenie boso sprawia wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-09

Nie ma to jak mgiełka wodna podczas letniego dnia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-09

Co byłby wart nasz przedszkolny ogród, gdyby nie najlepsi ogrodnicy w mieście! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-09

Podczas deszczu dzieci się nie nudzą! Rozkładamy kolorowe parasole i ruszamy w drogę. Cieplutko witamy wszystkie dzieci, które w sierpniu odwiedzają nasze przedszkole:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-05

Kolejne zadania za Wami- spisujecie się na medal!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-28

Nadjedzie w końcu ten wyczekiwany czas, kiedy znowu wszyscy staniemy w progu naszego przedszkola! Przygotowujemy się na Wasz powrót. Będziemy chodzić po ogrodowej ścieżce sensorycznej, znowu wspólnie pielęgnować ogródek, dbać o kwiaty i ptaszki. Tęskimy...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-16

Dziękujemy Wam za każde nadesłane zdjęcie i wielkie zaangażowanie w tworzenie, pisanie, czytanie i eksperymentowanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-09

Jesteście wspaniali...ogromnie nas cieszą Wasze zdjęcia i to jak pięknie wykonujecie zadania! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-06

Doskonale Wam idzie wykonywanie zadań, które przygotowujemy dla Was na stronie przedszkola! Wielkie brawa! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-01

Ogromnie cieszą nas zdjęcia od Was, na których widać jak wykonujecie codzienne zadania i zabawy! I ktoś miał urodziny....STO LAT Juleczku- życzymy Ci samych cudownych chwil! Jesteście niesamowici- tęsknimy mocno!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-27

Zapraszamy do dzielenia się z nami zadanami, które wykonujecie w domu, a których inspiracją jest przedszkolna strona internetowa. Czekamy na dalsze relacje:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-25

To wyjątkowa galeria...to galeria, która pokazuje, jak ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem i jak wiele radości to pynosi pomimo ciężkiego okresu. Bądźmy bliżej, bardziej, mocniej- bądźmy razem!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-20

A Skrzacie dni mijają tak...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-10

A nasze Iskierki...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-10

Zobaczmy co ciekawego słychać u naszych Najmłodszych ...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-09

A tymczasem w grupie Radusie...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-09

Dnia 8 lutego nasze Dzieci dały z siebie wszystko i przepięknie wystąpiły przed swoimi Babciami, Dziadkami i Rodzicami. Gratulujemy wszystkim Przedszkolakom cudownego występu- jesteśmy dumni! Dziękujemy za podzielenie się z przedszkolakami wspomnieniami z dzieciństwa Dziadkowi Laury, który wspólnie z wnuczką wzbudził w nas wzruszenie. Dziękujemy również Pani Aleksandrze, która wykonała  dla nas utwór Anny German "Tańczące Eurydyki", dzięki czemu mogliśmy cofnąć się w czasie. To był wyjątkowy dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-11

Dziś gościliśmy u Pani Dyrektor na pysznej herbatce, poznaliśmy właściwości zdrowotne miodu i imbiru. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca Dyrektora, jakie ma ważne zadania do wykonania. Mogliśmy przybić pieczątki i złożyć wlasnoręczny podpis. Dziękujemy za poświęcony czas, było nam bardzo miło i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-01

Zabawy sensoryczne u Skrzatów- wystarczy glibbi, mąka ziemniaczana i woda- duuuużo wody, bo jeszcze dzieci trzeba dobrze wieczorem wykąpać... :) 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-30

Dnia 27 stycznia mięliśmy przyjemność gościć u siebie wspaniałych muzyków i tancerkę z Lubuskiego Biura Koncertowego, którzy przedstawili nam utwory i tańce z dalekich Indii. Dziękujemy za niesamowite przeżycia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-30

Wspaniała przygoda, która pozwala a wyciszenie, ćwiczy prawidłową postawę, dobrą koncentrację i pamięć. Poznaliśmy dwa asany- drzewo i wojownik. Dziękujemy Pani Dyrektor za cenną zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-30

Dzisiaj swoje 6 urodziny obchodziła Nela- życzymy wszystkiego co najwspanialsze!! Sto lat!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-24

Dziś Misie świętowały urodziny Natalki. Sto lat, sto lat, niecj żyje, żyje nam!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-24

Misie miały przyjemność odwiedzić centrum sportowe Kiko+- było dużo ruchu, śmiechu, zabawy- wszystko co lubimy najbardziej! dziękujemy! Jeszcze tam wrócimy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-24

Wczoraj urodziny obchodził Filipek, który ma już 6 lat! Z tej okazji życzymy Filipkowi dużo uśmiechu, wielu przyjaciół, miłości i zdrowia! Sto lat!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-22

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła" W. Szymborska

Dziękujemy ogromnie Pani Kasi- Mamie Wiktora, za poświęcony czas, świetną zbawę, a przede wszystkim za przeczytanie pięknej baji, która przybliżyła nam prawdziwe wartości takie jak miłość, przyjaźń, szacunek. Dziękujemy i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-22

Dnia 17 stycznia w grupie Skrzaty odbyło się noworoczne spotkanie- dzieci przedstawiły Rodzicom historię Narodzenia Pana Jezusa, zatańczyły i po raz pierwszy zebrani Goście mięli okazję usłyszeć Skrzacią Orkiestrę. Dziękujemy za miło spędzony czas!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-19

Tym razem Misie zaprezentowały swoim Najbliższym jasełka. Dziękujemy za obecność!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-19

Bartusiowi życzymy samych dobrych chwil, wielu przyjaciół i pięknego uśmiechu! Sto Lat!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

Jedną z najstarszych tradycji bożonarodzeniowych jest pokazanie historii narodzin Bożego Dzieciątka, zwane potocznie Jasełkami. Dziś dzieci wprowadziły nas w przepiękny, cudowny, magiczny czas. Zachwyciły nas wszystkich swoim pięknym występem, tańcami, opowieścią! Wszyscy spisaliście się na medal! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się szalenie wesoły bal karnawałowy! Spotkały się na nim prawie wszystkie postacie z bajek- Pszczółka Maja tańczyła z Elsą zamiast z Guciem, Bazz Astral zamiast latać biegał za Scooby Doo, a umięśniony Hulk bawił się z Kościotrupem...wszystko się pomieszało!! Dobrze, że porządku pilnowali Policjanci Szymon i Maciej a na leczenie ewentualncyh poturbowań przygotowana była pielęgniarka Ania!  W trakcie balu przeprowadzona została sejsa fotograficzna, której efektami już niedługo będziemy się cieszyć, a bal poprowadzony został w cudownie wesoły i profesjonalny sposób, za co serdecznie dziękujemy! Aaaa i jeszcze jedno- Spiderman nie działa sam- jest ich więcej...mamy na to dowody. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-13

W czwartek urodziny w grupie Krasnali obchodził Kubuś. Wszyscy życzymy 100 lat i dużo zdrowia naszemu Solenizantowi!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-13

W grupie Krasnali odbyły się jasełka, dzieci za piękny występ zostały nagrodzine wielkimi brawami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-08

Od tygodnia w naszym przedszkolnym domu roznosi się zapach pierników a lukier jest chyba wszechobecny! Miło...bardzo miło...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-20

Zajęcia otwarte u Radusiów były namiastką tego co robimy na co dzień. Dzięki Rodzicom dzieci poradziły sobie ze świątecznym zakodowanym obrazkiem a następnie pięknie udekorowały bombeczki, które ozdabiają ich własne choinki w domu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-20

Grupa Misiów wybrała się na kolędowanie do kolegów z Przedszkola Publicznego nr 6. Piękne kolędy i pastorałki wprawiły nas w świąteczny klimat. Dziękujemy za zaproszenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-20

Radusie mogły oglądać Jasełka w wykonaniu naszych starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wspólne kolędowanie to magiczny czas, podczas którego możemy wspólnie śpiewać kolędy i podtrzymywać dobrą, polską tradycję. Zostaliśmy obdarowani przepięknymi kartkami świątecznymi za co ogromnie dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-20

Skrzaci Jogini radzą sobie coraz lepiej- jak dotąd poznaliśmy i doskonalimy sześć asanów: pozycję psa z głową do dołu, rozciągnięty trójkąt, wojownika, drzewo, górę i krzesło. Bawimy się w Jogowe kalambury, jogowe lustro a nawet jogowego ziemniaka. Nowy Rok przyniesie nam nowe asany i dalej będziemy wzmacniać umysł i ciało.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-20

Historię Narodzenia Jezusa i tradycje Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy Iskierek przedstawiły swoim Rodzicom. A my dołączamy się do życzeń:
Świąt bez biegu, wspólnych chwil, rodzinnej atmosfery, pachnącej domowym ciepłem choinki, kolęd, miłości i wytchnienia od trosk. Zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-18

Skrzaty w tym roku dostały od Świętego Mikołaja wyjątkowo skoczny prezent- wycieczkę do OK Parku. Skakaliśmy, zjeżdżaliśmy, kręciliśmy i śmialiśmy się na całego- dziękujemy Mikołaju za udany prezent!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

Przedszkolaki na medal! Nasze Pociechy wspólnie z Rodzicami przygotowały cudowne stroiki świąteczne, które zdobią nasze przedszkole i będą do nabycia na świątecznym kiermaszu. Dziękujemy za zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

Radusie i Skrzaty świętowały Mikołajki pod Ratuszem, gdzie ubierały choinkę, tańczyły z Elfem i kręciły się na karuzeli.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

Mimo tego, że Święty Mikołaj jest bardzo zapracowany, to udało mu się odwiedzić nasze przedszkole "Ho ho ho"! Od rana słodkim upominkiem przedszkolaków witały Mikołajki, aby przy dzwiękach świątecznej muzyki każdy zaczął dzień z uśmiechem. W sali dzieci śpiewały i tańczyły, aby niedługo potem przywitać długo wyczekiwanego Gościa. Kiedy nastał ten moment mogliśmy cieszyć się wizytą Świętego Mikołaja, który oklaskiwał występy każdej grupy, odpowiadał na pytania dzieci (gdyby ktoś nie wiedział- Święty Mikołaj ma żonę Dorotkę:)) a do tego był tak kochany, że wspólnie z całym przedszkolem tańczył mikołajkową zumbę! Święty Mikołaju- jesteś niezastąpiony- do zobaczenia za rok!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-07

Dnia 4 grudnia odwiedzili nas niezwykli goście- Górnicy, którzy przysporzyli nam tyle radości, zabawy i cudnych wrażeń, że ciężko to opisać słowami! Przybyli Goście nie tylko opowiadali nam o swojej pracy, ale przygotowali też dla nas gry i zabawy, a co najważniejsze zostaliśmy pasowani przez Lisa Majora na młodych Górników! Było wesoło, ale też wzniośle- to był wyjątkowy dzień. Na koniec spotkania dostaliśmy prezenty, które będą przypominać nam o tym dniu. Z całego serca dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-05

Misie gościły u siebie wyjątkowego gościa- Dziadka Kingi, który pracował, jako górnik. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o pracy w kopalni, oglądnęły górniczy mundur, a nawet mogły przemierzyć czapkę! Dziękujemy za przybycie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-05

Andrzejki to czas dobrych wróżb, przepowiedni, ale przede wszystkim dobrej zabawy i właśnie tak było! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

Piękne przedstawienie teatralne pt. "Piękna i Bestia"- wspaniała gra aktorska naszych starszych kolegów, połączona z językiem angielskim, okazały się świetną przygodą i cenną lekcją. Dziękujemy za zaproszenie i pamięć o naszych przedszkolakach. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

Dnia 2 grudnia w grupie Skrzaty odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Dzieci przygotowały dla swoich Rodziców piękne przedstawienie, a później wszyscy wspólnie ozdabiali żywą chionkę własnoręcznie zdobionymi bombkami. Dziękujemy za wspólny, mile spędzony czas!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

W naszym przedszkolu swoje urodziny obchodził Pluszowy Miś. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstał, poznały również sylwetki misiów spotykanych w znanych bajkach dawniej i dziś. Była też wspólna miosiwa zabawa. Na koniec dostały w prezencie ulubiony przysmak Misia- miodek z wafelkiem. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27

W poprzednim tygodniu Radusie odwiedził tata Emmy dzięki czemu dzieci poznały tajniki pracy policjanta oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa zarówno w przedszkolu jak i poza nim. Dziękujemy bardzo za odwiedziny!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27

W listopadzie gościliśmy u siebie kolejnych bohaterów tygodnia. Odziedzili nas Rodzice Iliwi, którzy przygotowali z nami pyszne babeczki. Gościliśmy również Mamę Oli, z którą ozdabialiśmy smaczne pierniczki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-27

Radusie brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych Ostaszowie- niezapomniana przygoda i doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci. Dzieci same zrobiły pierogi, wysłuchały tradycji świątecznych, uczyły się nakrywać do stołu, wspólnie śpiewały kolędy i degustowały samodzielnie zrobione pierogi. Wspaniała atmosfera, cudowny świąteczny wystrój, wprawił nas w cudowny nastrój. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-26

W naszym przedszkolu ciągłe świętowanie! Hani, Jasiowi i Kubusiowi życzymy samych dobrych chwil, szczerego uśmiechu, wielu godzin zabawy i radości!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-26

W piątek grupę Misiów odwiedziła Pani pielęgniarka. Dzieci poznały zawód pielęgniarki, dowiedziały się ważnych informacji na temat dbania o zdrowie, a także mogły się poczuć jak prawdziwi pacjenci! Pani pielęgniarka opatrzyła uraz głowy, skręconą kostkę, złamaną nogę i zranioną rękę. Dała nam "zastrzyk grzeczności" oraz "kroplówkę mądrości". To było naprawdę ciekawe spotkanie, jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-26

W piątek mieliśmy przyjemność gościć trenera piesków- panią Karolinę, która nauczyła dzieci wchodzić w interakcje ze zwierzątkami. Pokazała również kilka sztuczek swojego pieska oraz to jak musimy dbać o swojego pupila. Dzieci miały ogromną frajdę i radość z tych odwiedzin. Dziękujemy bardzo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-26

Dnia 20 listopada dzieci z grup Skrzaty i Iskierki wybrały się do Stodolska. Zwiedziły tam fabrykę bombek, w której poznały etapy powstawania świątecznych ozdób, opuszczając fabrykę z bombką z własnym imieniem. Następnie odwiedziły parowozowię w Wolsztynie, w której poczuły się jak w bajce "Tomek i przyjaciele". To był udany dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

Skrzaty i Iskierki w Wolsztyńskiej parowozowni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

Dnia 19 listopada dzieci z grup Skrzaty, Radusie i Iskierki, wybrały się na spektakl muzyczny pt. "Cudowna lampa Alladyna" do Miejskiego Ośrodka Kultury. Było śmiesznie, wzruszająco i pięknie. Piękne widowisko!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

W tym tygodniu odwiedziła nas Pani Małgosia- mama Zuzi, która przeprowadziła z nami zajęcia. Tworzyliśmy śmieszne duszki i listy do Świętego Mikołaja. Dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-17

Krasnale wiedzą, że trzeba dbać o zdrowie, więc same robią soki z pomarańczy i mandarynek...pyyycha!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-17

Dzisiaj pochłonęły nas zabawy sensoryczne w grupach. Na pytanie, czy dzieci pamiętają co to są zabawy sensoryczne, nasz Olaf pewnie odpowiedział: "Zabawy sensoryczne to te co mają sens"- strzał w dziesiątkę, lepiej nie dało się tego ująć! Zrobiliśmy sobie stacje sensoryczne, przez które przechodziła każda grupa- bawiliśmy się piaskiem kinetycznym, szukaliśmy w bułce tartej skarbów, oddzielaliśmy fasolę od ciecierzycy, oraz tworzyliśmy z rzep Bunchems. I to ma sens! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-14

W piątek odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Iskierki zatańczyły Poloneza, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn. Zjawił się również Fryderyk Chopin, a Skrzaty zaśpiewały o nim piosenkę. Taniec o Polsce zaprezentowały również Misie. Nie zabrakło wierszy o naszym kraju i wielkich braw dla Przedszkolaków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-11

Dnia 7 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Witajcie w naszej bajce- czyli Pan Kleks w muzycznym pałacu". Artyści przypomnieli nam najbardziej znane piosenki z Akademii Pana Kleksa i zaprezentowali swoje instrumenty . Bawiliśmy się bardzo dobrze!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

Skrzaty po raz pierwszy wspólnie odwiedziły Muzeum- wycieczka była bardzo udana! Dziękujemy za ciekawie przedstawioną historię o Głogowie, przymierzanie strojów, odpowiedzi na każde pytanie oraz pokazanie nam, że warto interesować się dziejami swojego miasta. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

Skrzaciki szaleją z warzywami i owocami - samodzielnie zrobiły kiszoną kapustę oraz wykonały owocowo-warzywne ludziki.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

Śpiewamy, tańczymy i gramy na pianinie za pomocą stóp. Świetna zabawa, a przy okazji piękne melodie. Dziś graliśmy "Wlazł kotek na płotek".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

W tym tygodniu gościliśmy u naszej grupie Panią Olę- studentkę Instytutu Muzycznego, która przeprowadziła z nami ruchowo-muzyczne zajęcia. Rozmawialiśmy o instrumentach, ćwiczyliśmy wydawanie niskich i wysokich dźwięków, nauczycieliśmy się układu do piosenki Batie Strauss, oraz powitanki do piosenki "Daddy Cool" Boney M. Było głośno i wesoło, dziękujemy! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

Przedszkolaki miały przyjemnmość skosztować u Pani Dyrektor pysznej herbatki z dzikiej róży z malinami i imbirem. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-06

W czwartek wszystkie grupy wybrały się na sprzątanie liści z terenu przedszkola. Okazało się, że to chyba lepsza zabawa niż bieganie po placu zabaw! Maria Montessori byłaby z nas dumna.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-29

Kransalki świetnie odnalazły się w roli małych naukowców! Znają już zasady bezpieczeństwa podczas eksperymentowania i ich przestrzegają. Pora zacząć zabawę- wulkany u Krasnali. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-29

Zbliża się Święto Zmarłych...przedszkolaki pamiętają...Iskierki, Radusie i SKrzaty wybrały się na cmentarz i wspólnie zapaliły symboliczny znicz. Pamięć o bliskich i o żołnierzach, którzy oddali życie za nas jest ważna i nie możemy o tym zapomnieć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-29

"Jesień, jesień pada deszcz, jesień, jesień mokro jest (...)" jesienna aura nie psuje Misiom humoru. Dnia 28 paźdzoernika odbyły się w grupie Misiów zajęcia otwarte. Nasza grupa tp głównie 4-latki, jednak mamy też kilku 3-latków, którzy jak nakazuje tradycja zostały pasowane na przedszkolaków. Serdeczne gratulacje!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-29

Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami! 21 pażdziernika pięknie występowaliśmy dla naszych rodziców a Pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaków. Każdy dostał dyplom, ale była też niespodzianka- jajko niespodzianka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

Radusie i Skrzaty zgodnie z pedagogiką M. Montessori z wielkim zapałem wzięli się za prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym. Pięknie dbają o nasze przedszkole.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

Iskierki i Skrzaty gościły u siebie ratownika medycznego- Panią Agnieszkę, która w bardzo interesujący sposób opowiadała nam o pracy ratownika. Poznaliśmy numery alarmowe, mięliśmy okazję przyjrzeć się, jak udziela się pierwszej pomocy i wspólnie poćwiczyć. To były cudowne zajęcia- dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

W październiku u grupie Krasnali swoje urodziny ochodzili Martynka i Dominik. Życzymy im wszystkiego co najpięknieszje!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

Nasze przedszkolaki muszą nabrać siły na cały dzień przygód, nauki i zabaw, dlatego często samodzielnie szykują kanapki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

XIX Dzień Papieski. Radusie z wizytą w SP 8.
Dzień pamięci i przybliżenie postaci wybitnego Polaka- Jana Pawła II. Dla wielu z nas był to moment zadumy, wzruszeń. Ogromne podziękowania dla naszych Przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 8, którzy w tak piękny sposób przygotowali Uroczystą Akademię uswietniającą Postać Naszego Wielkiego Papieża, który na zawsze pozostanie w naszych sercach...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

"Dorośli Dzieciom"- takie właśnie hasło towarzyszyło nam podczas pikniku rodzinnego, który odbył się dnia 15 października w naszym przedszkolu. Ten wspólnie spędzony czas zapisze się na długo w naszej pamięci! I to nie tylko przez pogodę, która wyjątkowo nas rozpieściła, ale przez przyjazną i wesołą atmosferę, która udzieliła się nam wszystkim. Na ten klimat wpływ miało wiele czynników- kolorowe dmuchańce, zabawy i gry dla dzieci prowadzone przez Animatorkę, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, ale również przepyszna grochówka, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, smaczne domowe ciasta podawane z dobrą kawą. Jednak najbardziej zaskakującym momentem na pikniku był Teatr Rodzica- rodzice dzieci z grupy Skrzaty przygotowali przedstawienie "Jaś i Małogosia"- kochani Rodzice chylimy czoła!- wielkie zaangażowanie, świetna gra aktorska i scenografia, która zadziwiła wszystkich- macie Państwo u nas angaż:)! Nasze przedszkole zyskało również nowych Przyjaciół, czyli Rodziców którzy stale zaangażowani są w życie naszej placówki- w związku z tym Pani Dyrektor wręczyła Im statuetki Przyjaciela Przedszkola Publicznego nr 10 Sto Pociech- dziękujemy i gratulujemy! Wszystkim zebranym dziękujemy za mile spędzony czas- do zobaczenia Kochani!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-16

W czwartek w naszym przedszkolu odbył się próbny alarm pożarowy. Wszystkie grupy bardzo sprawnie opuściły budynek i udały się w wyznaczone bezpieczne miejsce. Po zakończonym zadaniu dzieci mogły obejrzeć sprzęt i samochód strażacki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

Dnia 14 pażdziernika odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo miło nam było spotkać się z byłymi pracownikami przedszkola, którzy odwiedzili nas, aby wspólnie świętować. Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć Seniorów z Domu Seniora "Cicha Przystań", którzy uświetnili ten wyjątkowy dzień swoim śpiewem- za co serdecznie dziękujemy. Mogliśmy również podziwiać występy naszych dzieci, które włożyły swoje serca w każde wypowiedziane słowo i każdy gest. Dziękujemy również Rodzicom, którzy pamiętali o nas w tym dniu. Świętowaliśmy wszyscy- pracownicy przedszkola i dzieci, bo wszyscy jesteśmy częścią naszego przedszkolnego domu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas mama naszego bohatera Kacpra, z którą robiliśmy pizzerki. Sami zrobiliśmy ciasto i każdy z nas dał dodatki, które najbardziej lubi. Czekając aż się upieką nasze pizzerki, śpiewaliśmy piosenki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

Dnia 10 pażdziernika odbył się konkurs recytatorski logopedyczny. Nasze przedszkole reprezentowali Natalia i Dawid. Gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-10

W zeszłym tygodniu grupa Iskierek wybrała się na wycieczkę do Wojszyna. Każdy przedszkolak sprawnie przeszedł park linowy, a by na koniec zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-10

Dnia 8 pażdziernika dzieci z grupy Skrzaty, odwiedziły Seniorów w Domu Seniora Cicha Przystań. Dzieci wystąpiły przed zgromadzonymi Gośćmi- były układy taneczne i wierszyki. Brawa były głośne a Seniorzy szczęśliwi!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08

W tym tygodniu nasze przedszkolaki miały przyjemność podziwiać teatr kukiełek Teatru "Akuku" pt. "Kaprysy Karolinki". Dzieci mogły się przekonać jak ważne jest dobre zachowanie i szacunek do innych ludzi. Dziękujemy Karolciu! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-04

Misie szykują się na zimę! Samodzielnie przygotowały sok z owoców- pracy było co niemiara, ale smakowało wyśmienicie! Wspólnymi siłami przygotowały też jabłkowy i śliwkowy kompot. Było wyśmienicie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-04

W tym roku szkolnym grupa Skrzaty będzie realizowała program edukacyjny "Zabawy z jogą". Będziemy dbali nie tylko o swoje ciało, ale przede wszystkim o umysł, obserwując z czasem wiele korzyści płynących z uprawiania jogi. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-27

Radusie dobrze wiedzą że nie tylko zwierzątka szykują się do zimy... I tym samym przygotowały pyszne kompoty z sezonowych owoców które dopełniają teraz nasz kącik przyrodniczy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-26

Ogórki, kiełki, papryka, pomidory... Dziś misie przekonały się, że kanapki zrobione własnymi rączkami smakują najlepiej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-26

W tym tygodniu odwiedziła nas Mama Julci i pokazała jakie cuda można stworzyć z owoców i warzyw. Zabawy z Panią Anią okazały się bardzo twórcze i baarrdzoooo smaczne. Dziękujemy ogromnie za wspólnie spedzony czas i fantastyczną zabawę!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-26

Zobaczcie Rodzice jak pięknie się bawimy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-26

W tym tygodniu Skrzaty przygotowały samodzielnie pyszną sałatkę. Mniam!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-26

Dzieci same wybierały co trafi na ich kanapki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-26

Zaczęła się jesień i jesienne szaleństwo w ogródku przedszkolnym!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

W pierwszym dni jesieni Misie wybrały się do parku na poszukiwanie Pani Jesieni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

Radusie wybrały się w teren podziwiać piękno naszego parku, śpiew ptaków, zbierały kasztany, liście, szyszki i szukały Jesieni, a przy tym świetnie się bawiły!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

Dzień Przedszkolaka to ważna sprawa! Dzieci w tym dniu dowiedziały się wszystkiego na temat tęczy i same zrobiły ją a nawet posmakowały! Były też wspólne tańce i zabawy z balonami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

Dzielne Radusie dobrze wiedzą, że nie wyrzuca się śmieci byle jak. Aby przyrodę ratować warto śmieci SEGREGOWAĆ! W tą myśl w dzień Sprzątania Światadzieci posprzątały nasz przedszkolny plac zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

Dzielne Radusie dobrze wiedzą, że nie wyrzuca się śmieci byle jak. Aby przyrodę ratować warto śmieci SEGREGOWAĆ! W tą myśl w dzień Sprzątania Światadzieci posprzątały nasz przedszkolny plac zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

Dnia 20.09 naszw przedszkole brało udział w akcji sprzątania świata. Misie stanęły na wysokości zadania- okolice przedszkola wysprzątane na błysk!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

Dzień przedszkolaka to ważna sprawa, dzień przedszkolaka to super zabawa! Misie i Krasnale świętowały razem ten wyjątkowy dzień. Były tańce, zabawy i dużo śmiechu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

Dziś wszyscy dbają o naszą planetę. Maluszki także pracowały jak mogły!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

Iskierki dołożyły swoje "pięć groszy" do zadbanego przedszkolnego ogródka i wyplewiły samodzielnie chwasty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

Zadanie niby banalne: wybudować zamek z fosą, ale należało współdziałać grupowo, podzielić zadania i pracę, zrobić miejsce dla każdego, unikać konfliktów, pomagać sobie. No i Iskierki stanęły na wysokości zadania, brawo, brawo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

Nasze Skrzaty świętowały dzisiaj Dzień Przedszkolaka- z tej okazji w grupie gościli Lew, Piratka, Byczek, Księżniczki, dwie Elzy a nawet Super Mario. Była dyskoteka, zabawy sportowe na powietrzu i emocjonujący mecz, który nie tylko dzieci pochłonął do reszty! Życzymy wszystkim przedszkolakom wiecznego uśmiechu!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

Nasze hasło na dziś?- "Każdy Skrzacik dobrze wie, w jaki worek wrzucić śmieć!"

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

W tym tygodniu Zuzia i Julek pomagali w nakrywaniu stołów i sprzątaniu po posiłkach. Przedszkolaki świetnie się spisują!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

Dziś urodzinki obchodzi nasz Ksawery- częstujemy się cukierkami i tańczymy dla naszego kolegi. 100 lat życzymy Ksaweremu!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

Zgodnie z Pedagogiką Montessori grupa Iskierek wciela w życie hasło "pozwól zrobić mi to samemu" i od dzisiaj dyżurni podają dzieciom posiłki i po nich sprzątają. Ha, okazuje się to nie być przykrym obowiązkiem, a pożądanym przez wszystkich zajęciem 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-19

Gimnastyka jest bardzo ważnym elementem naszego tygodnia. Dzisiaj Radusie odkrywały swoimi stopami różne faktury i bawiły się przy tym wyśmienicie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-19

Misie są już bardzo samodzielne . Dziś same nakrywały do obiadu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-19

Misie są już bardzo samodzielne . Dziś same nakrywały do obiadu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-19

Piękne słońce zachęciło Nasze najmłodsze przedszkolaki do zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zabawa była udana!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-19

Sto lat, sto lat niech żyje, żyje Nam!! Dziś w grupie Krasnali wielkie święto, Basia obchodziła 3 urodziny- piękne balony, pyszne słodkości i głośne sto lat - tak się bawiliśmy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-19

Dziś poznaliśmy właściwości wody, dosy oczyszczonej, octu, a na koniec wybuch wulkanu...Mali Naukowcy świetnie się spisali i dzięki doświadczeniom mogliśmy podziwiać piękne, kolorowe, wybuchające wulkany.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

Kubki, lejki, spinacze, zabawy z elementami pedaogiki Montessori. Poznajemy, doświadczamy, przelewamy, przesypujemy, poznajemy świat różnymi zmysłami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

Dzisiaj Skrzaciki miały ważne zadanie- zrobić przetwory na zimę. Dzieci myły i kroiły owoce, aby potem "schować" je w słoikach. Będzie pysznie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

Pierwszy dzień w przedszkolu upłynął bardzo interesująco. Krasnalki uczyły się wspólnej zabawy i smakowały przedszkolne smakołyki. Pojawił się u nich nawet niezwykły gość...jeżyk, który zamieszkał w naszym ogrodzie i pomału układa się do snu zimowego. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

Dzisiaj Misie zrobiły sobie spacer po naszej ścieżce. Chodziły, chodziły i chodziły...ale się nie znudziły- na szczęście.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

16 września grupa Iskierek wzięła udział w warsztatach tenisowych zorganizowanych przez Kul Tenis Club. Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwy tenisista. Poznały nowy zawód trener. Po wesołej zabawie dzieci posprzątały i przygotowały kort do następnych warsztatów. Dziękujemy za aktywnie spędzony czas.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

Piątek u Skrzatów był udany i pracowity. Zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori, dzieci plewiły chwasty i zbierały liście, dbając o porządek wokół przedszkola. Poza tym dzisiejsze zajęcia odbyły się na dworze- dzięki zabawie badawczej dzieci mogły dowiedzieć się i same przekonać się o tym, dlaczego tak ważne jest dokładne mycie rąk. Nie zabrakło też zabawy na placu zabaw. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-13

W tym tygodniu pracowite 5-latki dowiedziały się jak sadzić kwiaty i jak o nie dbać. Wspólnie z Panią Renatką, która zna się na roślinach jak mało kto, zasadziły kwiaty, które ozdabiają teraz salę. Dzieci obiecały, że będą dbać o grupowe roślinki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-13

Nasze 5-latki samdzielnie przygotowałyzdrową sałatkę owocową, która okazała się kolorowa i pyszna. Mniam!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-13