Przedszkole Publiczne nr 10 Sto Pociech
Strona głowna  /  O PRZEDSZKOLU
O PRZEDSZKOLU
 O naszym przedszkolu...

Przedszkole Publiczne nr 10 Sto Pociech w Głogowie działa od 1978 roku. Przedszkole znajduje się w piętrowym budynku, położonym w centrum miasta na Osiedlu Chrobry. Wyróznia się  nową elewacją o  nowoczesnej kolorystyce. Przedszkole posiada 5 sal zabaw, salkę telewizyjną, gabinet logopedyczny, kuchnię, w której są przygotowywane posiłki dla dzieci, pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Na terenie placówki znajduje się również kolorowy plac zabaw, który był efektem Projektu Obywatelskiego z trawiastą nawierzchnią i bogatym drzewostanem. Cieszymy się także Mini Ogródkiem, w którym nasze Sto Pociech samodzielnie uprawia warzywa i zioła.
       Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim wychowankom. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale także do radzenia sobie z porażkami. Dajemy dzieciom możliwość samorealizacji, kreatywnego myślenia, twórczego działania, pracy z innymi dziećmi i dorosłymi oraz uczestniczenia w ciekawych, różnorodnych zajęciach.
          Nasz program pracy wychowawczo - dydaktycznej realizujemy we współpracy z Rodzicami. To sprawia, że oddziaływania przedszkola i domu są skoordynowane, a Rodzice są naszymi wspaniałymi sprzymierzeńcami i zyskują miano Przyjaciół naszego przedszkola.
        Przedszkole współpracuje z licznymi placówkami oświatowymi i instytucjami lokalnego środowiska - Urzędem Miasta, Poradnią Pedagogiczno - Psychologiczną, Mokiem, Biblioteką Miejską, Muzeum, Strażą Pożarną, Policją  oraz z Przedszkolami Nr 5, 6, i 7  a także Szkołami Podstawowymi nr 6 , 7 i 8 oraz Domem Seniora Pogodna Przystań.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 16.30.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-24