Przedszkole Publiczne nr 10 Sto Pociech
Strona głowna  /  CO WARTO WIEDZIEĆ ?
CO WARTO WIEDZIEĆ ?

Montessori ? autyzmwszkole.com

"Pomóż mi zrobić to samemu..."

- z taką prośbą zwróciło się kiedyś dziecko do Marii Montessori.

Było to życzenie, które stało się później główną myślą Jej wielkiej koncepcji wychowania.

Wychodząc naprzeciw zdobywaniu przez nasze dzieci samodzielności, kształtowaniu umiejętności przydatnych w dorosłym życiu oraz nabywania szacunku do siebie i innych, chcemy stwarzać Im możliwość i warunki do aktywnego poznawania i doświadczania otaczającej rzeczywistości oraz uwalniania Ich wrodzonego potencjału.

"Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle"- Maria Montessori

Pamiętajmy!

• Każde dziecko potrafi samodzielnie wykrzesać z siebie potencjał twórczy i poznawczy. Wystarczy nie przeszkadzać :)
  • Wszystkie indywidualne sposoby podejścia do danego zagadnienia, są mile widziane i zawsze na miejscu.
  • Maluch buduje zaufanie do ludzi i świata oraz własne poczucie bezpieczeństwa, na rytmie zauważalnym w przyrodzie i codziennym życiu.
  • Dziecko cudownie bawi się tym, co dostarcza natura.

"Musimy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy. Danie dziecku wolności nie oznacza pozostawiania go samemu sobie, a już w żadnym wypadku zaniedbywania go. Pomoc, którą dajemy dziecięcej duszy nie powinna być pasywną obojętnością w obliczu spotykających ją trudności. Powinna być ona czułym i uważnym wspieraniem jej rozwoju"- Maria Montessori

379 Casa De Las Nubes En La Mano Fotos - Libres de Derechos y ...

„Jesteśmy tym, czym oddychamy”

Uczymy dzieci, jak żyć zdrowo, w jaki sposób dbać o siebie i wspólne środowisko- co wpływa na nie dobrze a co źle. Nasze Pociechy wiedzą, jak istotny dla nich jest ruch, ale też spokojny odpoczynek- niestety czynniki zewnętrzne takie jak smog, bakterie, wirusy czy alergeny nie sprzyjają Ich codziennemu funkcjonowaniu.

My jednak możemy się cieszyć, że w naszym przedszkolu, dzieci podczas swoich aktywności mogą oddychać dobrej jakości powietrzem- a to dzięki oczyszczaczom, w które wyposażona jest każda sala. Dzieci spędzają w przedszkolu znaczną część dnia, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić Im jak najlepsze warunki wspomagające Ich codzienny rozwój.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-24